SimCity fenomen gry

Wszyscy, którzy są zapaleńcami różnorodnego rodzaju gier komputerowych z całą pewnością dobrze wiedzą, na czym bazuje gra „The Sims”. Jakim sposobem się okazuje, ta legendarna już gra jest znana na całym świecie, choć jak przyznaje sam jej twórca, pierwotnie wcale nie miał takiego założenia. Pierwotnie bowiem gra miała być oprogramowaniem sprzyjającym do projektowania, a indywidualni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi. Dzisiaj gra „The Sims” jest grą słynną i cenioną, wydawaną przez jednostkę Maxis. Jeżeli mielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to zawiłe, wobec tego, iż gra ta nieraz dopuszczana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tej popularnej gry została wydana w 2000 roku, a do tego czasu wydano ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co interesujące, gra ta przenigdy tak w rzeczywistości nie miała jasno oraz precyzyjnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania dużo zadań, rozpocząwszy od budowy domu aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywa bardzo wciągające z powodu wielu możliwości, jakie przynosi gra. Nie skłamiemy również, jeśli dodamy, że gra ta tak w zasadzie może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceń stworzonym przez siebie postaciom (osobiście możemy nadawać im imiona, wybierać odcień skóry lub odcień włosów). Ważne jest więc to, żeby każdy Sim miał czas również na pracę, jak i na wypoczynek czy na jedzenie pojedynczych pokarmów. Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszych działaniach, wówczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy, jednakże naturalnie możemy wprowadzić do gry absolutnie oryginalnych Simów, powtórnie przez siebie stworzonych.

Gra „The Sims”, jak i jej kolejne części zdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają to przede wszystkim szerokiemu gronie odbiorców, do których gra jest dedykowana. Nie jest ona bowiem tylko i wyłącznie grą typowo żeńską czy typowo męską. Grać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płci i na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest w głównej mierze dwu oraz trójwymiarowa grafika, jaka czyni grę niezmiernie interesującą i wciągającą. Wszelkie komponowane przez graczy postacie są wobec tego trójwymiarowymi obiektami – wypróbuj również SimCity BuildIt Cheats.

Szablon niekończącej się gry komputerowej był do tej pory stosowany w nielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon), ale żadna seria wcześniej nie zdobyła tak kolosalnej popularności. „The Sims” jest w takim razie pierwszą częścią serii, jaka odniosła spektakularny sukces na kompletnym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *