Metoda na telemarketerów – szybko sprawdź kto dzwonił

Wszędobylski internet, jak wszelkie łupy technologii z jakich korzystamy ma swoje atuty jak oraz wady. Duża grupa korzysta z portali społecznościowych, pozyskuje w sklepach internetowych, rejestruje się na forach – wszędzie tam pozostawiamy po sobie jakikolwiek ślad. Choć bezlik firm oferujących nam własne usługi w internecie gwarantuje nas o anonimowości oraz zabezpieczeniu danych, tak ściśle mówiąc nie są w stanie zrobić tego zawsze i w 100 procentach. Stale gdzieś nastąpi nawet „niewielki wyciek” danych, w rezultacie czego zdarza się, iż jesteśmy nękani telefonami od telemarketerów próbujących sprzedać nam następną usługę czy produkt. Na szczęście wolno temu zaradzić oraz nie marnować drogocennego czasu na nieprzydatne rozmowy – wystarczy sprawdzić kto dzwonił, korzystając z szczególnej wyszukiwarki.

 

Czyj to numer, czyli w jaki sposób uniknąć niewygodnych rozmów

Nękanie telefonicznymi ofertami nie musi oznaczać, że ktoś uzyskał numer nielegalnie – w kolosalnej mierze tymi nękającymi nas postaciami są pracobiorcy korporacji, z jakimi podpisaliśmy umowy. Bywa, że są to agenci instytucji bankowych, operatorów sieci komórkowych lub także innych korporacji. Rozmowa z nimi rzadko należy do przyjemności oraz mało kto ma na nie ochotę lub czas. Jeśli wiec nie czekacie na żaden istotny telefon, możecie po prostu nie odbierać oraz uczynić co to za numer – kto próbował się z nami właśnie skontaktować.

 

Kto dzwonił – dlaczego warto korzystać z wyszukiwarek numerów?

Korzystanie z wyszukiwarek numerów zezwala na:

•             sprawdzenie do kogo należy numer (jeżeli jest to szkodliwe połączenie będzie oznakowane jako numer „nękający”

•             sprawdzenie opinii o numerze telefonu

•             dodawanie numerów telefonów

•             dodawanie opinii

Usługa, jaką proponują portale typu ktodzwonil.net jest przydatna także dlatego, że coraz to częściej słyszy się o wypadkach „naciągania”. Zdarza się, że na wyświetlaczu telefonu pojawia się informacja o próbie skontaktowania się – oddzwonienie do nieznajomego może być fatalne w skutkach dla portfela. Nieraz albowiem są to numery oszustów, jakich pomysłem na biznes jest zarabianie oczywiście na połączeniach telefonicznych, jakie notabene zazwyczaj są w istocie drogie. Niekiedy i samo odebranie telefonu od takiej osoby może obfitować w pokrewne skutki. Należałoby w związku z tym mieć się na baczności oraz sprawić czyj to numer jeżeli ma się jakiekolwiek wątpliwości – tym o wiele bardziej, że ma się szansę zrobić to błyskawicznie oraz sprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *