Wyjazd na wschód od Polski – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy wyjeżdżali przede wszystkim na Zachód, nie wyłącznie do pracy, jednakowoż też w celach krajoznawczych. Teraz coraz to więcej ludzi obiera kierunek wschodni, albowiem Wschód wrócił ostatecznie do łask. Ten urzekający region to najlepsze miejsce na zresetowanie się i nabranie sił. Na wschodzie aranżowane są też Wycieczki Integracyjne Rzeszów. Ewidentnie najentuzjastyczniej na wschód jeżdżą osoby, które cokolwiek zdają sobie sprawę z tego o tym rejonie i uwielbiają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem i zamiarem wycieczek z Polski jest Ukraina. Wyprawy na Ukrainę to już niemalże powszedniość każdego przewodnika krajoznawczego po wschodniej domenie Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, panoramą barw, dobrą kuchnią oraz nadzwyczaj, jednak to wybitnie niskimi cenami. Wielu Polaków entuzjastycznie wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, bo to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co trzeba wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, pamiętajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, w następstwie tego na przejściu granicznym zostaniemy spytani o paszport, należy być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy bardzo długo, od czasu do czasu nawet kilkanaście godzin. Wynika to z gigantycznego ruchu przemytniczego nad którym próbują zapanować i Polska, i Ukrainy.
• Najszybsza i najtańsza jest wyprawa na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu punktów podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Naturalnie, że tak, a jeśli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez obaw. Po ukraińsku można się dogadać z kimkolwiek nawet bez znajomości języka, wynika to z przynależności oraz polskiego, i ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Co poniektóre słowa są bardzo analogiczne, wystarczy ich tylko właściwie używać.
Najogromniejszą oraz najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wycieczki do Lwowa to atrakcja, z której korzysta wielu turystów. Lwów to zabytki, imponująca kuchni oraz ogrom inspiracji dla codziennego życia.

 

Sprawdź także: Wycieczki Integracyjne dla Firm Rzeszów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *