Mineralna woda dla Ciebie

uzdatnianie wody

Woda to pierwocina życia, ale przez zanieczyszczanie środowiska i występujące w nim toksyny oraz ona staje się ewentualnym zagrożeniem dla istnienia i dobrego samopoczucia człowieka. Dlatego również każda woda, jaką wydobywa się z różnorakich źródeł musi przejść proces uzdatniania przed dopuszczeniem jej do konsumpcji.

Na czym bazuje uzdatnianie wody? Należy zdać sobie kwestię z tego, że uzdatnianie to szablonowy proces dopuszczenia wody do spożycia przez ludzi. Sam przebieg to nic innego jak poprawa jakości wody, aby ta spełniała wszelkie wskazane prawem standardy i nie kreowała zagrożenia dla systemów żyjących. Uzdatnianie wody składa się z pojedynczych etapów, które muszą nastąpić po sobie, by woda stała się wodą pitną oraz nie szkodziła człowiekowi:

 

1)            etap 1: natlenianie, jakie natlenia wodę oraz usuwa rozpuszczone w niej niewartościowe gazy,

2)            etap 2: filtrowanie, jakiego celem jest rozdzielenie niepożądanych substancji,

3)            etap 3: dezynfekcja, która eliminuje zagrożenia chorobotwórcze takie jak bakterie, wirusy i grzyby;

4)            etap 4: zmiękczanie, to wykorzystywane jest przede wszystkim w owym czasie, kiedy tak właściwie woda ma być zagospodarowana w przemyśle

 

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że dobór metody uzdatniania wody w gigantycznej mierze zależy od rodzaju ujęcia wody. Z jakiego powodu tak się dzieje? Powód jest typowy: przeróżne ujęcia wodne cechuje różny poziom i rodzaj zanieczyszczeń, wskutek tego też inaczej przebiegać będzie uzdatnianie wody z ujęcia powierzchniowego, inaczej z drenażowego, a jeszcze inaczej z głębinowego, innymi słowy podziemnego. Najczystsza woda wywodzi się z ujęcia głębinowego, bowiem w jakiś sposób sama ulega procesowi samooczyszczania, co nie oznacza nie potrzebuje uzdatniania.

Zobacz także:

http://www.cin.org.pl/rynek-uzdatniania-wody-juz-nigdy-nie-bedzie-taki-sam/

oraz

http://www.cin.org.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *