Kompresory spalinowe

Sprężarki spalinowe używane są w przemyśle już od dawna, w wielu branżach są one w codziennym wykorzystaniu. Spore firmy zazwyczaj mają ich w nadwyżce, gdyż współcześnie większość hal produkcyjnych potrzebuje do funkcjonowania kompresorów. Jednak w chwili zakładania nowej firmy zakup na starcie nowego sprzętu może wiązać się z dość sporym wydatkiem. Gdzie nabywać kompresory spalinowe, żeby nie wydać na nie fortuny?

Żeby zaopatrzyć swoją nową fabrykę w sprężarki najwyższej jakości nie musimy wcale ich nabywać, wystarczy wybrać możliwość leasingu. Przedsiębiorcy mogą go uzyskać głównie u producenta sprężarek, dysponują oni nie jedynie nowymi maszynami, ale również używanymi. Oczywiście kwota dzierżawy jednej sprężarki zależna jest od stanu, wieku oraz funkcji maszyny. Producent podpisuje z nami umowę na czas określony, w tym czasie będziemy zobligowani do comiesięcznego uiszczania konkretnej kwoty abonamentu, w zamian za perspektywę używania kompresorów we własnej firmie. Po upływie kontraktu możemy kompresory spalinowe odkupić albo tez zrezygnować z dzierżawy. Następną, atrakcyjną alternatywą jest nabycie sprężarek z odzysku. Wiąże się to jednak z niebezpieczeństwem kupna wadliwego sprzętu, jednak cena może być bardzo interesująca. Najlepiej używane kompresory nabywać u rzetelnego sprzedawcy, np. dużej firmy, która systematycznie wymienia sprzęt na lepszy model. Tego typu używane kompresory spalinowe powinny nam służyć jeszcze parę lat, trzeba tylko przestrzegać odpowiedniej konserwacji sprzętu. 

Wysokiej jakości kompresory do zastosowania przemysłowego są raczej kosztownymi maszynami. Debiutujący biznesmen może nabyć je w atrakcyjnej cenie, wybierając używane modele. Można również wydzierżawić nowy kompresor bezpośrednio u producenta. 

Zobacz także: serwis atmos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *